Baigiamoji WOMEN4IT projekto konferencija

„Women4IT“ projekto tikslas – jaunų moterų, kurioms gresia atskirtis nuo darbo rinkos, skaitmeninių kompetencijų ugdymas, taip gerinant jų įsidarbinimo galimybes ir mažinant IKT specialistų trūkumą visoje Europoje.

Projektas prasidėjo 2018 metais ir oficialiai baigiasi 2022 m. vasario mėn. Dėl šios priežasties, Lietuvoje ir kitose partnerių šalyse buvo organizuojami nacionaliniai baigiamieji renginiai, skirti apžvelgti projekto metu pasiektus rezultatus ir išmoktas pamokas.

Šių metų gruodžio 21 d. Baltijos edukacinių technologijų institutas (toliau – BETI) organizavo nacionalinę baigiamąją projekto „Women4IT“ konferenciją Lietuvoje. Sudalyvauti konferencijoje buvo kviečiamos visos moterys Lietuvoje, kurios domisi informacinėmis technologijomis ir galbūt planuoja ar jau sieja savo ateitį su šia sritimi. Renginio metu net 5 pranešėjos skaitė pranešimus tema „Moterys ir IT“.

Renginį, projekto pristatymu, pradėjo BETI projektų vadybininkė Greta Volodzkaitė. Ji pristatė projekto tikslus, projekto metu sukurtus produktus bei darbo neturinčioms moterims organizuotų skaitmeninių profesijų mokymų rezultatus.

Renginys tęsėsi su Informacinių technologijų instituto vadove, VU kibernetinio saugumo specialiste dr. Renata Danielienė, kuri aptarė temą „Merginos, moterys ir technologijos“ Europiniame kontekste. Skaitmeninio raštingumo svarbą bei kaip siekiama jį suteikti visoms moterims pristatė Nacionalinės skaitmeninės koalicijos koordinatorė Loreta Križinauskienė savo pranešime „Nacionalinės iniciatyvos skaitmeninio raštingumo ugdyme“.

Merginų ir moterų karjerą IT kompanijose pristatė DevBridge socialinių projektų vadovė, karjeros mentorė, EdTech dalyvė, UX tyrėja Gintarė Dzindzeletaitė. „Ne inžinierė, bet dirbu IT pasaulyje.“, „Ne programuotoja, bet suprantu jų kalbą.“, „Ne IT specialistė, bet naudoju IT įrankius“ – šiais trimis sakiniais ji dar kartą išryškino skaitmeninių įgūdžių bei tarpdiscipliniškumo svarbą IT sektoriuje.

Vienas pagrindinių projekto tikslų yra skatinti ir apmokyti moteris darbui skaitmeninių technologijų sektoriuje. Šios praktikos įgyvendinimą Lietuvoje aptarė Audronė Kisielienė, Lietuvos moterų lobistinės organizacijos administratorė, Socialinių inovacijų fondo prezidentė. Ji pristatė moterų lobistinės organizacijos veiklas ir jų pasiekimus didinant technologijų srityje dirbančių moterų skaičių.

Konferencijos pabaigoje visos susirinkusios merginoms ir moterims ugdė internetinio saugumo įgūdžius. Milda Mimienė, LITNET CERT pirmininkė, KTU ITD Kompiuterinių tinklų centro IT Saugos skyriaus vyresnioji IT specialistė, pravedė trumpą paskaitą apie saugumo užtikrinimą naudojant el. paštą ir slaptažodžių saugumą.

Dėkojame visiems pranešėjams ir dalyviams. Šis renginys tai dar vienas žingsnis į priekį, siekiant padidinti moterų įsitraukimą į Europos Sąjungos skaitmeninę dienotvarkę.

Beje, džiugios naujienos! Projektas gavo papildomą finansavimą, todėl tikrai grįšime su dar vienais visiškai nemokamais mokymais mūsų tikslinei grupei.

Renginio vaizdo įrašą galite rasti adresu: https://youtu.be/5x3zEXcs8EA