JAUNUOSIUS KAUNO KOMPIUTERININKUS SVEIKINO IR VIEŠNIA IŠ ŽYMIOJO STANFORDO UNIVERSITETO

Nacionalinės distancinio mokymo (NDMA) asociacijai priklausanti KTU Jaunųjų kompiuterininkų mokykla (JKM) ypatingą dėmesį skiria tarptautiškumui, todėl gegužės 27 d. vykusi JKM mokslo metų uždarymo šventė pritraukė ne tik Lietuvos, bet ir užsienio svečių.

„Prieš 20 metų niekas net nepagalvojo, jog šiandien savo kišenėse galėsime nešiotis mobiliuosius telefonus, kurie mums leis fotografuoti bei žaisti žaidimus. Būtent tokie žmonės, kaip jūs, pavertė tai tikrove“, – į moksleivius kreipėsi prestižinio Stanfordo universiteto (JAV) atstovė ir švietimo inovatorė Esther Wojcicki. Pasak viešnios, jaunimo sprendimas gilintis į IT sritį yra teisingas, nes būtent ji yra mūsų ateities pagrindas.

22-ąją moksleivių laidą apdovanojusi neformaliojo švietimo mokykla yra didžiausia Lietuvoje, sugebėjusi sėkmingai suteikti informacinių technologijų (IT) žinias daugiau kaip 8200 moksleivių. Šiemet JKM baigė 631 moksleivis, 68 – su pagyrimu.

Dalis jų atliko praktikas Lietuvoje įsikūrusiose įmonėse. „Present Connection“ atstovė Greta Likauskaitė tikino, kad bendradarbiavimas su JKM – pranoko lūkesčius. Šioje kompanijoje praktiką atlikę Tomas Ignatavičius, Pijus Krisiukėnas, Arnas Marozas ir Justas Tamošiūnas „Present Connection“ užsakymu sukūrė baigiamąjį projektą „Kalbų mokymosi platformą „MemoNerd“.

„Mūsų įmonėje praktiką atliko grupė labai motyvuotų moksleivių. Bendradarbiavimas su JKM įmonei buvo nauja patirtis, bet ji viršijo visus lūkesčius“, – teigė G.Likauskaitė.

JKM moksleiviai nuolat atlieka realius projektus. Modestas Celiešius ir Pijus Ščiuckas suprojektavo, pagamino ir suprogramavo autonominį universalų robotą „Slingshot“, o mobilių įrenginių programavimo specializacijos moksleiviai Aurimas Daugvardas ir Kristijonas Kojelis sukūrė puikias „Android“ programėles.

Programėles sukūrė ir „Programavimo C++“ specializacijos moksleiviai Airidas Benokraitis, Martynas Bielskus, Mantas Ramančionis, Dovydas Vasiliauskas, Emilija Gedminaitė, Julius Jankauskas, Robertas Petrauskas, Matas Pugžlys bei Nedas Matulevičius.

Pasitelkę įgytas vaizdo technologijų žinias, puikius pristatymus paruošė jaunieji kūrėjai Arvydas Krasauskas ir Liutauras Skvireckas. Išskirtines drabužių kolekcijas sukūrė Mados dizaino specializacijos moksleivės Gabija Dainelytė, Marta Ilevičiūtė ir Gabrielė Mockevičiūtė.

„Ateityje informacinių technologijų žinios ir įgūdžiai bus tiesiog būtini. Mūsų mokykloje mokiniai turi puikią galimybę įgyti tvirtus šios srities pagrindus,“ – šventės metu kalbėjo KTU JKM įkūrėja Danguolė Rutkauskienė.

„Informacinės technologijos lydės jus visą gyvenimą, nesvarbu, kokią profesiją jūs pasirinksite. Tikiuosi, kad ateityje jūs tapsite KTU studentais“, – pridūrė KTU Studijų prorektorė Jurgita Šiugždinienė. Moksleivius taip pat sveikino KTU garbės daktaras Vladas Lašas.

D. Rutkauskienė džiaugėsi mokyklos augimu bei į tarptautiškumą vedančiais pokyčiais. Docentė pažymėjo, jog mokykla puikuojasi tarp geriausių neformalaus ugdymo įstaigų Europoje.

„JKM yra geriausias pasirinkimas naujausiomis technologijomis, išradimais ir inovacijomis besidomintiems moksleiviams, norintiems įgyti informacinių technologijų žinių ir artimiau susipažinti su universiteto aplinka“, – pasakojo D. Rutkauskienė.

JKM ir Latvijos Ventspilio savivaldybės Skaitmenizavimo centras pasirašė bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią neformaliojo švietimo mokyklos pasižadėjo stiprinti neformalųjį ugdymą inovacijų srityje ir organizuoti tarptautinio masto renginius, seminarus bei konkursus.

Ventspilio Skaitmenizavimo centro atstovas Inguss Baldums sveikino KTU JKM bendruomenę su puikiais rezultatais ir kvietė moksleivius dalyvauti nemokamame Baltijos šalių programavimo konkurse „Ventspils IT Challenge“, kurio pirmasis etapas vyks nuotoliniu būdu, o antrasis – Latvijos pajūrio mieste, Ventspilyje. Daugiau apie konkursą: www.itchallenge.eu.